Zapraszamy na spotkanie i projekcję filmu "Delikatnie nas zabijają" w ramach projektu "Różni, ale równi"

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, zaprasza serdecznie na spotkanie połączone z projekcją filmu "Delikatnie nas zabijają" o wizerunkach kobiet w reklamach i w społeczeństwie. Film jest materiałem edukacyjnym udostępnionym przez Fundację Autonomia w ramach projektu poświęconemu przeciwdziałaniu dyskryminacji. Film jest unikalną analizą wizerunków i sposobu użycia ciała i aspektów kobiecości w celach komercyjnych i tego w jaki sposób wpływa to na relacje między płciami w społeczeństwie.

Spotkanie odbędzie się we Wrocławiu 29 sierpnia w godzinach od 17 do 20 w klubokawiarni Wydawnictwo na ul. Włodkowica 11.

Spotknaie jest elementem większego projektu adresowanego do przedstawicieli organizacji pozarządowych i administracji z regionu Dolnego Ślaska. Projekt ma na celu zwiększenie wiedzy i wypracowanie równościowych rozwiązań, które usprawniłyby  zarządzanie i funkcjonowanie środowiska zawodowego kobiet i mężczyzn z zastosowaniem równościowego zarządzania, jako standardu. Jednym z elementów jest stworzenie rekomendacji i zaleceń dla samorządów lokalnych w formie Karty Równości proponującej pewne rozwiązania równościowe na poziomie lokalnym- w małych miejscowościach, w  konkretnych środowiskach i przy zastosowaniu lokalnych zasobów i doświadczenia. Takie rekomendacje i zalecenia są zbierane podczas realizowanych spotkań konsultacyjnych. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w Smolcu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką równości i przeciwdziałania dyskryminacji, ale i osoby chcące podyskutować i krytycznie się przyjrzeć tematowi równouprawnienia i funkcjonowania ról społecznych kobiet i mężczyzn. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele mediów lokalnych,radni,  działacze społeczni i osoby naukowo zajmujące się problematyką równouprawnienia.

Spotkanie ma charakter otwarty, ale z powodu ograniczonej liczby miejsc uprzejmie proszę o przesyłanie informacji o chęci uczestnictwa drogą mailową lub telefonicznie: Małgorzata Barrek – Ekspertka ds. Gender pod numerem telefonu (71) 793 23 24 lub adresem mailowym malgosia.barrek@dfopwww.hb.pl lub: Maria Mika - Koordynatorka projektu pod numerem (71) 793 23 24 lub adresem mailowym maria.mika@dfopwww.hb.pl

INFORMACJA

 

 

<<< powrót
Kalendarz wydarzeń
Pokaż wydarzenia z:
Newsletter
Wyszukiwarka
tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
www.dfop.pl