Szlachetna Paczka szuka bohaterów!

Trwa rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki, którzy w grudniu dotrą z mądrą pomocą do najbardziej potrzebujących. W całej Polsce potrzeb ich 9100, a na samym Dolnym Śląsku prawie 500. 

Wolontariusz Szlachetnej Paczki, czyli SuperW, dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni nie chcą albo się boją. Sami odnajdują potrzebujących w swoim mieście lub rejonie, przychodzą do domów, pytają o ich życie. Dla wielu z nich już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są osamotnieni. My naprawdę łączymy biednych i bogatych!  – mówi Kasia, liderka Szlachetnej Paczki we Wrocławiu. Od tego, ilu wolontariuszy włączymy do projektu, zależy liczba rodzin, do których dotrzemy z mądra pomocą w grudniu. To jeden z najważniejszych etapów przedsięwzięcia. Finał, podczas którego wolontariusze dostarczają paczki rodzinom w tym roku odbędzie się 8-9 grudnia.

Sposób na zaufanie
- Dla 68 proc. wolontariuszy udział w projekcie był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, 80 proc. jest przekonanych, że na trwałe zwiększyła się u nich otwartość na innych ludzi, ponad połowa deklaruje, że bardziej ufa innym – podkreśla Łukasz Miszon, Dyrektor projektu Szlachetna Paczka. 

Te wyniki przedstawiają się optymistycznie na tle społeczeństwa i jego nastrojów - jak pokazuje raport Diagnozy Społecznej 2013, profesora Janusza Czapińskiego, zaufanie społeczne Polaków spadło w stosunku do poprzedniego roku i wynosi 12,2 proc. 

Paczka jednoczy naprawdę!

Projekt SZLACHETNA PACZKA odbywa się po raz trzynasty. Co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących paczki i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Tylko w 2012 roku Szlachetna Paczka dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba  zaangażowanych w projekt sięgnęła 300 tys. osób, a łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 22,5 mln zł!

Nie czekaj! Zostań SuperW! Zgłoś się na www.superw.pl

 


<<< powrót
Kalendarz wydarzeń
Pokaż wydarzenia z:
Newsletter
Wyszukiwarka
tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
www.dfop.pl