Dolnośląscy pracodawcy apelują do Marszałka Województwa o zmiany w procesie naboru projektów inwestycyjnych w ramach RPO

Największe reprezentatywne organizacje pracodawców na Dolnym Śląsku podpisały dzisiaj wspólne stanowisko do Marszałka Województwa i Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w sprawie ostatniego konkursu RPO 2007-2013, skierowanego do przedsiębiorców. Liderzy regionalnych związków pracodawców z ogromnym niezadowoleniem przyjęli przebieg ostatniego naboru, który odbył się 11 lutego 2014 roku.

Ostatni konkurs Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej we Wrocławiu adresowany do przedsiębiorców z sektora MŚP trwał tylko 57 sekund.

W piśmie liderzy apelują do Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz organów odpowiedzialnych za przygotowanie systemu wdrażania funduszy strukturalnych UE na lata 2014-2020, aby podjąć skuteczne działania związane z poprawą procesu naboru projektów inwestycyjnych. Oczekują także prowadzenia rzetelnego dialogu społecznego z partnerami społeczno-gospodarczymi.

Pod wspólnym stanowiskiem podpisali się przedstawiciele 5 reprezentatywnych, największych organizacji pracodawców: Sudeckiego Związku Pracodawców, loży dolnośląskiej BCC, Związku Pracodawców Dolnego Śląska, Związku Pracodawców Polska Miedź oraz Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej. 

W załączeniu stanowisko:


<<< powrót
Kalendarz wydarzeń
Pokaż wydarzenia z:
Newsletter
Wyszukiwarka
tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
www.dfop.pl