FIO 2019 i PROO – zapraszamy na spotkania informacyjne - 17.12.2018

 

 

17 grudnia odbędą się dwa spotkania informacyjne dotyczące edycji 2019 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2019 (FIO) i Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 (PROO).

Szczególnie zachęcamy do obecności na spotkaniu popołudniowym, organizowanym przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych.

--- 1 ---

Na pierwsze wydarzenie zapraszamy w imieniu Wojewody Dolnośląskiego Pełnomocnika ds. Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania.

Weźmie w nim udział przedstawiciel Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, który przedstawi założenia oraz zasady uczestnictwa w konkursie
w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w 2019 r., a także przybliży założenia Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00 (trwać będzie ok. 2 godz.), 17 grudnia 2018 roku, w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, (pl. Powstańców Warszawy 1 we Wrocławiu, sala Sejmiku Województwa Dolnośląskiego). Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o zgłoszenie obecności do dnia 7 grudnia 2018 r. na
adres pelnomocnik.obywatel@duw.pl
Decydować będzie kolejność zgłoszeń.

--- 2 ---

Na spotkanie drugie, które organizuje Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, zapraszamy w ten sam dzień - 17 grudnia, na godzinę 17.00, do Starostwa Powiatowego w Legnicy (pl. Słowiński 1, sala 3a,parter).

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych od maja br. realizuje zadanie publiczne dla Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Programie Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (wspólnie z Fundacją Wspierania Organizacji Pozarządowych Umbrella oraz Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych Tratwa). Dolnośląski Fundusz Małych inicjatyw uzyskał dofinansowanie w edycji FIO 2018 (Priorytet Małe inicjatywy).

Do 7 grudnia 2018 roku trwa realizacja projektów grup nieformalnych i samopomocowych oraz młodych organizacji pozarządowych, które otrzymały dofinansowanie w I naborze Programu. Naszym celem jest finansowe i merytoryczne wsparcie dla lokalnych działań, realizowanych na terenie Dolnego Śląska i dla jego mieszkańców. W roku 2019 będą miały miejsce jeszcze dwa nabory wniosków.

W związku z powyższym, serdecznie zapraszamy na spotkanie, na którym organizacjom pozarządowym przybliżone zostaną zagadnienia dotyczące Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO oraz Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich PROO. Udział w wydarzeniu weźmie przedstawiciel Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, który przedstawi założenia oraz zasady uczestnictwa w konkursie w ramach FIO w 2019 r., a także przybliży założenia PROO na lata 2018-2030

Jeśli macie Państwo na celu zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne - dołączcie do nas 17 grudnia!

<<< powrót
Kalendarz wydarzeń
Pokaż wydarzenia z:
Newsletter
Wyszukiwarka
tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
www.dfop.pl