Rusza projekt DFOP - Cztery dźwignie!!

 

 

Rusza projekt pn. Cztery dźwignie!!

 

DFOP realizuje projekt finansowany przez Urząd Miasta Wrocław o tematyce ,,Przeciwdziałanie uzależnieniem i patologiom społecznym – Cztery dźwignie’’.

 

Celem projektu zwiększenie świadomości szkodliwości picia alkoholu wśród młodzieży oraz wzmocnienie poczucia wartości poprzez przeprowadzenie cyklu warsztatów z młodzieżą szkolną. Podczas warsztatów prowadzone będą zajęcia bazujące na 4 dźwigniach skutecznej profilaktyki.

Zajęcia z młodzieżą opierać się będą na 2 dźwigniach skutecznej profilaktyki,
prowadzone przez wykwalifikowanych terapeutów zajmujących się tematyką uzależnień. Zajęcia zawierać więc będą elementy ćwiczeń, informacji zwrotnych oraz dyskusji dotyczących pozytywnych zachowań
w kontaktach z alkoholem, umiejętności radzenia sobie w sytuacjach „nacisku” rówieśników do sięgania po alkohol oraz znajdowania innych wartości nie opartych na używkach w rozwoju młodego człowieka i jego funkcjonowaniu w środowisku rówieśniczym.

Projekt realizowany jest na terenie Wrocławia.

 

Do projektu zgłosiły się szkoły:

§  II LO

§  X LO

§  XV LO

§  XVII LO

§  Zespół Szkół Budowlanych we Wrocławiu

§  Elektroniczne Zakłady Naukowe we Wrocławiu

§  TEB Edukacja we Wrocławiu

 

W warsztatach uczestniczyć będzie ponad 200 uczniów.

 

 

Z przygotowanego przez Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy raportu “Alkohol
a zdrowie” wynika, że kontakt z alkoholem miało 94,8% młodzieży do ukończenia 16. roku życia. Ten odsetek wskazuje, że pomimo istniejących regulacji prawnych nieletni mają łatwy dostęp do alkoholu. Z raportu międzynarodowego projektu „European School Survey Project on Alcohol and Drugs” (ESPAD) wynika, że napoje alkoholowe są najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną wśród młodzieży. Chociaż raz w ciągu całego swojego życia piło 83,8% uczniów z młodszej grupy i 95,8% uczniów z starszej grupy. Picie napojów alkoholowych jest na tyle rozpowszechnione, że w czasie ostatnich 30 dni przed badaniem piło 48,6% piętnasto-szesnastolatków i 82,3% siedemnasto-osiemnastolatków.

<<< powrót
Kalendarz wydarzeń
Pokaż wydarzenia z:
Newsletter
Wyszukiwarka
tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
www.dfop.pl