Szanowni Państwo,
Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych wraz z Partnerami projektu Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszeniem Forum Aktywności Lokalnej oraz Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej serdecznie zapraszają na spotkanie upowszechniające i włączających do głównego nurtu w ramach realizacji projektu innowacyjnego i testującego „Fundusz Pożyczkowo-Poręczeniowy jako narzędzie zapewnienia trwałości instytucji ekonomii społecznej”.
Podczas spotkania będą mieli Państwo okazję zapoznać się z koncepcją Pozarządowego Funduszu Pożyczkowo-Poręczeniowego. Jest to innowacyjny produkt odpowiadający potrzebom wsparcie podmiotów ekonomii społecznej. Jego ideą jest zwiększenia stabilności finansowej wśród podmiotów ekonomii społecznej oraz rozwoju i profesjonalizacji oferowanych usług przez podmioty ekonomii społecznej - organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych. Dzięki Funduszowi podmioty ekonomii społecznej zyskują dostęp do kapitału, którego z różnych powodów nie mogły uzyskać z innych źródeł. Chcemy Państwa zaprosić do rozmowy nad uwzględnieniem aspektu wspierania podmiotów ekonomii społecznej przy tworzeniu lokalnej polityki społecznej i gospodarczej w naszym województwie.
Spotkanie odbędzie się 20 marca 2013 r. w Klubie "Autograf" Centrum Sztuki Impart przy ulicy Mazowieckiej 17 we Wrocławiu w godzinach 11:00 - 13:00.
Spotkamy się w gronie m.in. przedstawicieli Regionalnej Sieci Tematycznej, Podkomitetu POKL, Komitetu Sterującego ds. Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego, Rady ds. Ekonomii Społecznej, Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia, Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, Komitetu Monitorującego RPO i przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
W tym gronie chcemy wspólnie zastanowić się nad przyszłym kształtem zapisów dotyczących zapewnienia trwałości finansowej podmiotów ekonomii społecznej w dokumentach istotnych dla rozwoju Dolnego Śląska, aby przyczynić się do zrównoważonego i wspierającego spójność społeczną i ekonomiczną rozwoju zasobów całego województwa dolnośląskiego.
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa do dnia 15 marca na adres mailowy: maria.mika@dfopwww.hb.pl lub telefonicznie pod nr tel. 71 793 23 24.
W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Zapraszamy serdecznie,
Zespół projektu