Uwaga! Skrócenie naboru na bezpłatne 2-dniowe szkolenie pn. „Sprawne i skuteczne zarządzanie w organizacji pozarządowej” (II termin)

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych w związku z bardzo dużym zainteresowaniem szkoleniem Sprawne i skuteczne zarządzanie w organizacji pozarządowej (II termin - 28-29 listopada 2013r.) pragnie poinformować o skróceniu terminu naboru z dnia 24 listopada 2013r. na 15 listopada 2013r.

 

Zastanawiasz się jak sprawnie zarządzać swoją organizacją?

Nie wiesz jak się pozyskuje środki na działania?

Napotykasz na problemy z rozliczeniem przyznanej dotacji?

Masz kłopot ze zbudowaniem efektywnego zespołu w Twojej organizacji?

Nic prostszego! Weź udział w szkoleniu Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych i wyjdź naprzeciw problemom z którymi na co dzień się spotykasz!

Warto pamiętać, że praca w organizacji pozarządowej to nie tylko praca społeczna i działanie na rzecz społeczności lokalnej, lecz także przedzieranie się przez gąszcz przepisów, szukanie źródeł finansowania i rozwiązywanie konfliktów w zespole. Dlatego podczas szkolenia podejmowane będą następujące zagadnienia:

  • zarządzanie organizacją i zasobami ludzkimi (jak planować działania organizacji, budowa zespół oraz zarządzać finansami)
  • aspekty prawne i księgowe funkcjonowania organizacji (nowelizacja ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, zasady i formy sporządzania sprawozdań, podstawy prawne prowadzenie księgowości, obowiązki sprawozdawcze, działalność odpłatna statutowa i gospodarcza)

Dwa terminy do wyboru: 

  • 4-5 listopada 2013 r. (poniedziałek, wtorek)
  • 28-29 listopada 2013 r. (czwartek, piątek)

Miejsce:

  • Międzynarodowe Centrum Konferencyjne „Krzyżowa” (www.krzyzowa.pl) Krzyżowa 7, Grodziszcze k. Świdnicy. 

Szkolenie jest bezpłatne. Uczestnikom zapewniamy materiały szkoleniowe, nocleg oraz wyżywienie.  Dojazd każdego z uczestników we własnym zakresie.

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa do dnia 29 października 2013r. (pierwszy termin) i 24 listopada 2013 (uwaga! zmiana terminu naboru) 15 listopada 2013 (drugi termin) na nr 71 793 23 24 bądź na adres e-mail: anna.bogucka@dfopwww.hb.pl wypełniając formularz zgłoszeniowy. W szkoleniu powinna wziąć udział więcej niż jedna osoba z organizacji (w tym osoba zarządzająca organizacją oraz osoba zajmująca się finansami). Prosimy o wypełnienie dokumentów z załącznika i przesłanie mailem zwrotnym w formie pliku Word lub PDF.

Załączniki:
„Sprawne organizacje – silna Federacja – projekt na rzecz wzmacniania potencjału i tożsamości NGO na Dolnym Śląsku”

Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Wkład własny w projekcie pochodzi ze środków finansowych Samorządu Województwa Dolnośląskiego

<<< powrót
Kalendarz wydarzeń
Pokaż wydarzenia z:
Newsletter
Wyszukiwarka
tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
www.dfop.pl