Spotkania informacyjne dot. Ustawy o dostępie do informacji publicznej w Zgorzelcu, Lubinie i Jelczu-Laskowicach już w dniach 18.11, 25.11, 28.11

Czy interesujecie się prawem stanowionym w Waszym powiecie i gminie?
Czy wiecie czym jest Europejska Inicjatywa Obywatelska i jak wpłynąć na Parlament Europejski?
Czy wiecie jak wystąpić z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej?
Jeżeli nie, Obywatelu poznaj swoje prawa!

 

Informacja na temat działań władzy powinna być dostępna dla każdego obywatela. Pozwala na budowę wzajemnego zaufania pomiędzy obywatelem i jego przedstawicielami. 

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych zaprasza na spotkania informacyjne dot. Ustawy o dostępie do informacji publicznej. Uczestnicy spotkania będą mogli zdobyć wiedzę na temat dostępu do informacji publicznej, zasad jej udzielania, a także norm prawnych w tym zakresie. W drugiej kolejności na spotkaniach omawiane będą zagadnienia związane z obywatelstwem europejskim. Odbywają się one w ramach kończącego się już Europejskiego Roku Obywatela. 

Udział w spotkaniu pozwoli na  zdobycie podstawowej wiedzy w tym zakresie, niezbędnej do skutecznego ubiegania się o informację publiczną. 

Każde ze spotkań informacyjnych będzie dotyczyć tych samych tematów. Spotkania są zaplanowane na 3 godziny. 

Spotkania informacyjne odbywać się będą w:

  • Zgorzelcu w dniu 18.11.2013 o godzinie 17.00 w Inkubatorze NGO, ul. Warszawska 1, pok. 113, 59-900 Zgorzelec
  • Lubinie w dniu 25.11.2013 o godzinie 12.00 w Inkubatorze NGO, ul. Sienkiewicza 5, 59-300 Lubin
  • Jelczu-Laskowice w dniu 28.11.2013 o godzinie 18

Prosimy o przesłanie zgłoszeń na spotkanie najpóźniej w dniu poprzedzającym spotkanie, telefonicznie na numer 71 793 23 24 lub mailowo na adres mailowy piotr.domanski@dfopwww.hb.pl. Informacji na temat spotkań udziela Piotr Domański.   


Spotkania informacyjne odbywają się w ramach projektu „Europejski Rok Obywatelski na Dolnym Śląsku – aktywne społeczeństwo, strażnicze organizacje i działająca młodzież” realizowanego przy wsparciu finansowym samorządu Województwa Dolnośląskiego. 


 

<<< powrót
Kalendarz wydarzeń
Pokaż wydarzenia z:
Newsletter
Wyszukiwarka
tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
www.dfop.pl