Partnerzy projektu: |
Biuro projektu: |
Fundusz Pożyczkowo – Poręczeniowy jako narzędzie zapewnienia trwałości instytucji ekonomii społecznej.
Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych jest jednym z pięciu partnerów projektu „Fundusz Pożyczkowo – Poręczeniowy jako narzędzie zapewnienia trwałości instytucji ekonomii społecznej”. Liderem projektu jest Regionalnemu Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Partnerzy: Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej, Stowarzyszenie Dla Dzieci i Młodzieży SZANSA, Forum Aktywności Lokalnej oraz BIC Ligura S.c.p.A
Projekt ma charakter innowacyjny. Okres realizacji projektu od kwietnia 2011 r. do 30 września 2013 r. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.4. Projekty innowacyjne.
Celem ogólnym projektu jest zwiększenie zapewnienia trwałości funkcjonowania instytucji ekonomii społecznej poprzez utworzenie Funduszu Pożyczkowo – Poręczeniowego na terenie woj. Dolnośląskiego. Projekt ma również przyczyniać się do zwiększenia stabilności finansowej wśród podmiotów ES oraz rozwoju
i profesjonalizacji oferowanych usług przez podmioty ES.
Projekt rozbudowany jest o komponent ponadnarodowy. Partnerem projektu jest instytucja z Włoch której doświadczenie w stosowaniu mechanizmów pożyczkowo – poręczeniowych ma wpłynąć na uzupełnienie perspektywy testowanego produktu.
Odbiorcami projektu w wymiarze docelowym po włączeniu do głównego nurtu polityki są wszystkie instytucje ekonomii społecznej rozwijające swoją działalność. W wymiarze testowania w projekcie weźmie udział 10 instytucji ekonomii społecznej z obszaru Dolnego Śląska w tym organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne.
W ramach projektu są przewidziane następujące działania:
Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych odpowiedzialna jest za upowszechnienie i włączenie do głównego nurtu polityki.
Zapraszamy do udziału w konferencji pt. Fundusz Pożyczkowo-Poręczeniowy - skuteczne narzędzie wspierania Ekonomii Społecznej |
Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych w imieniu Partnerstwa projektu ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Konferencji pt. „Fundusz Pożyczkowo-Poręczeniowy - skuteczne narzędzie wspierania Ekonomii Społecznej”. Konferencja będzie okazją do podsumowania projektu innowacyjnego i testującego „Fundusz Pożyczkowo-Poręczeniowy jako narzędzie zapewnienia trwałości instytucji ekonomii społecznej”, którego ideą jest zwiększenie możliwości zapewnienia trwałości funkcjonowania instytucji ES poprzez utworzenie Funduszu pożyczkowo - poręczeniowego na terenie województwa dolnośląskiego.
Bezpłatne szkolenie pn.: Pożyczki na działania społeczne - oferta pozarządowego Funduszu Pożyczkowego 23-24.04.2013 |
Reprezentujesz organizację pozarządową, spółdzielnię socjalną, jesteś zainteresowany alternatywnymi formami finansowania działalności swojej organizacji i chcesz dowiedzieć się jak działają zwrotne instrumenty finansowe w Polsce i w Europie? Jesteś pracownikiem samorządu lokalnego i na co dzień zajmujesz się tematyką III sektora? Chciałbyś dowiedzieć się, jak organizacje mogą pozyskać środki na działalność i skorzystać z atrakcyjnych pożyczek? Jeśli tak to zapraszamy na dwudniowe szkolenie we Wrocławiu.
Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych wraz z Partnerami projektu Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszeniem Forum Aktywności Lokalnej oraz Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej serdecznie zapraszają na spotkanie upowszechniające i włączających do głównego nurtu w ramach realizacji projektu innowacyjnego i testującego „Fundusz Pożyczkowo-Poręczeniowy jako narzędzie zapewnienia trwałości instytucji ekonomii społecznej”.
Nawet 150 000 złotych na rozwój i realizację swoich celów statutowych mogą otrzymać stowarzyszenia, fundacje i spółdzielnie socjalne z Dolnego Śląska w ramach innowacyjnego instrumentu wsparcia tworzonego w naszym regionie z funduszy unijnych. Pierwsze stowarzyszenia i fundacje otrzymały już pożyczki z Pozarządowego Funduszu Pożyczkowego. O możliwościach i planach rozwojowych funduszu rozmawiamy z Honoratą Ziubrak – koordynatorką działań Pozarządowego Funduszu Pożyczkowego.
Informacja po spotkaniu dot. Międzynarodowego Funduszu Wyszechradzkiego oraz Funduszu Pożyczkowego dla podmiotów ES |
W dniu 13 października 2011 r. w sali konferencyjnej Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „Sektor3” odbyło się spotkanie dotyczące Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, a także funduszu pożyczkowego dla podmiotów ekonomii społecznej. W spotkaniu uczestniczyło ponad 80 osób, przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów, uczelni wyższych oraz biznesu.