zzzz |
Biuro projektu: Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych |
|
Lider Projektu | Partner Projektu |
Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych w partnerstwie Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego rozpoczęli realizację projektu „Dolnośląska platforma dialogu i konsultacji społecznych”. Projekt trwa od sierpnia 2013 r. do grudnia 2014 r. i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 5.4.2 – Rozwój dialogu obywatelskiego.
Głównym celem projektu jest wzmocnienie i poprawa jakości konsultacji społecznych dotyczących regulacji prawnych i uzgadniania polityk publicznych wśród przedstawicieli administracji publicznej i organizacji pozarządowych na Dolnym Śląsku.
Adresatami projektu są:
Planowane działania:
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego włączenia się w działania projektowe i konsultacje społeczne.
Wszelkich informacji o projekcie udziela Kierowniczka projektu:
Maria Mika
tel.(71) 793 23 24
e-mail: maria.mika@dfopwww.hb.pl
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z poradnikiem dobrych praktyk oraz poradnikiem konsultacji społecznych, które powstały w ramach realizacji projektu: Dolnośląska Platforma Dialogu i Konsultacji Społecznych. Celem projektu było między innymi: wzmocnienie i poprawa jakości konsultacji społecznych wśród organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego oraz zwiększenie wiedzy i kompetencji z zakresu korzystania z aktywnych metod i technik konsultacji.
Konsultacje społeczne to aktywny proces w podejmowaniu wspólnych decyzji i stanowisk istotnych dla naszej społeczności lokalnej. Jeśli chcesz współdecydować, uczestnicz w konsultacjach społecznych. Konsultuj dokumenty, które Twój samorząd - lokalny lub regionalny proponuje, przychodź na spotkania konsultacyjne, pytaj, dziel się swoją opinią, obawami i propozycjami. Pomóż podejmować lepsze decyzje.
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych na szkolenie „Aktywne narzędzia i techniki konsultacji”. Głównym celem szkoleń jest podniesienie kompetencji i umiejętności z zakresu alternatywnych sposobów przeprowadzania konkursów.
Zaproszenie na konferencję upowszechniającą rezultaty projektu „Dolnośląska platforma dialogu i konsultacji społecznych” |
Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych pragnie zaprosić przedstawicieli organizacji pozarządowych woj. dolnośląskiego do wzięcia udziału w konferencji poświęconej platformie dialogu i konsultacji społecznych oraz aktywnych narzędzi konsultacyjnych, która odbędzie się 06 grudnia 2014r. w Krzyżowej k. Świdnicy.
Jak zachęcić mieszkańców do udziału i zaangażowania w rozwiązywanie lokalnych problemów? Jakich narzędzi używać aby skutecznie konsultować? Jak uniknąć fasadowości konsultacji? Jak odpowiednio przygotować się do konsultacji i dlaczego są one takie ważne? Dowiecie się Państwo na szkoleniach dot. aktywnych narzędzi konsultacji, które odbęda się 25 listopada w Świdnicy i 26 listopada w Górze.
Co zrobić by lepiej nam się współpracowało z samorządem lokalnym, organizacją pozarządową? Jak poprawić wizerunek współpracy? Co czyni współpracę efektywniejszą i przyjemniejszą? Na jakich płaszczyznach możemy współpracować? Na te i inne pytania mogą Państwo poznać odpowiedź podczas szkolenia. Zapraszamy na szkolenia do Jawora oraz Pszenna k. Świdnicy!
To nic innego jak jedna z najbardziej skutecznych i znanych metod do rozwiązywania problemów społecznych! Jeśli tylko mieszkańcy oraz urzędnicy chcą rozmawiać i wspólnie radzić w sprawie problemów, z którymi się borykają, mogą poprzez konsultacje społeczne osiągnąć bardzo dużo dla dobra całego społeczeństwa.
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych na szkolenie „Aktywne narzędzia i techniki konsultacji”. Głównym celem szkoleń jest podniesienie kompetencji i umiejętności z zakresu narzędzi i technik konsultacji społecznych.
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych na szkolenie „Aktywne narzędzia i techniki konsultacji”. Głównym celem szkoleń jest podniesienie kompetencji i umiejętności z zakresu narzędzi i technik konsultacji społecznych.