Serdecznie zapraszamy przedstawicieli samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych z województwa dolnośląskiego na 2.dniowe szkolenie „Aktywne narzędzia i techniki konsultacji oraz budowanie pozytywnego postrzegania się partnerów współpracy”. Ideą szkoleń jest udział w szkoleniu zarówno przedstawicieli JST jak i NGO. Zależy nam, aby przedstawiciele obu sektorów na co dzień funkcjonowali w tych samych środowiskach lokalnych.
Celem szkolenie jest wzmocnienie uczestników konsultacji o wiedzę i kompetencje społeczne z zakresu wykorzystywania aktywnych narzędzi konsultacji.
Szkolenie realizowane jest w ramach projektu „Dolnośląska platforma dialogu i konsultacji społecznych”. Projekt jest realizowany przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych (Lider) w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego (Partner).
Podczas dwudniowego szkolenia podejmowane będą następujące zagadnienia:
oraz
• Aktywne metody prowadzenia konsultacji społecznych w tym:
Celem szkolenia będzie również budowanie dobrych relacji sektora samorządowego i pozarządowego. Dlatego podczas szkolenia wspólnie zastanowimy się nad funkcjonującymi stereotypami współpracy i wzajemnego postrzegania się dwóch sektorów. Stworzymy w oparciu o Kodeks Zasad Konsultacji własny dokument dotyczący dobrych zasad konsultacji.
Termin szkolenia: 11 i 12 grudnia 2013 r. (środa, czwartek)
Miejsce szkolenia: Pracownia Projektów Międzykulturowych „Zajezdnia”, ul. Legnicka 65, Wrocław
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają wyżywienie oraz materiały szkoleniowe. Organizatorzy nie zapewniają noclegu ani przejazdu uczestnikom szkolenia.
Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa do dnia 06 grudnia 2013 r. na nr 71 793 23 24 bądź na adres e-mail: maria.mika@dfopwww.hb.pl wypełniając formularz zgłoszeniowy. W szkoleniu powinni wziąć udział przedstawiciele samorządu lokalnego, w szczególności osoby które zajmują się współpracą z organizacjami pozarządowymi oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na tym samym obszarze.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet V. Dobre rządzenie, Działanie 5.4 Rozwój potencjału trzeciego sektora, Poddziałanie 5.4.2 Rozwój dialogu obywatelskiego.