Z Jedynką zdrowo i sportowo – profilaktyka łączy pokolenia

Festyn zorganizowany został przez grupę nieformalną, wolontariuszy, trenerów i stowarzyszenie „Nasza Jedynka” działające przy Publicznym Gimnazjum nr 1. Projekt  dofinansowano ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu Dolnośląski Funduszu Małych Inicjatyw, którego Operatorami są Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA oraz Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella”.

Na uczestników czekało wiele atrakcji m.in. konkursy sportowe, a różnorodność propozycji dała możliwość udziału w zabawie zarówno najmłodszym jak i młodzieży. Odbył się mecz Ligi Orlika między drużynami  Włókniarz Głuszyca a Górnik Nowe Miasto . Następnie  do rywalizacji z młodszymi kolegami stanęli uczniowie klas pierwszych PG 1.  Pozostali uczestnicy festynu  brali udział w zabawach i grach ruchowych oraz konkursie plastycznym „Dziękuję, ale nie…”.

 

Zainteresowani mieli okazję obejrzeć pokaz zorganizowany przez Ratownictwo Medyczne PARAMEDYK w Wałbrzychu i nauczyć się, jak  należy udzielać  pierwszej pomocy. Najmłodszych gości festynu szczególnie zainteresował pokaz przygotowany przez wałbrzyską straż pożarną.

Dużą popularnością cieszyły się zajęcia z kinezjologii i terapii dźwiękiem, które bardzo dobrze wpływają na wszelkie procesy związane z myśleniem i pracą ludzkiego mózgu.

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 przygotowali pokazy teatralne pod hasłem „Znajdź właściwe rozwiązanie” i występy muzyczne  - „Wiem, że mogę, umiem, potrafię”.

W trakcie festynu rozdawano  ulotki z informacjami o profilaktyce przeciw zagrożeniom, przeprowadzono także  wśród uczestników quiz i ankietę.

Przybyli na festyn mieszkańcy Wałbrzycha bardzo pozytywnie wypowiadali się o inicjatywie. Zgodnie także potwierdzali potrzebę organizowania tego typu imprez.

 

Tekst i zdjęcia udostępnione przez "Promocyjną Jedynkę - nieformalną grupę przy Publicznym Gimnacjum nr 1 im. Noblistów Polskkich w Wałbrzychu.

<<< powrót
Kalendarz wydarzeń
Pokaż wydarzenia z:
Newsletter
Wyszukiwarka
tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
www.dfop.pl